Chat Odalarının Adresleri
Chat Odalarının Adresleri

Sohbet odası kullanıcıları seçtikleri sohbet odası kayıt, kullanıcı adı ve parola seçin, ve (çoğu site birden çok sohbet odaları var) belirli bir odaya giriş yapın. Sohbet odası içinde, genellikle şu anda online da başka bir kişinin sohbet odasına girdiğini haberdar olan kişilerin bir listesi var. Sohbet için, kullanıcılar bir metin kutusuna bir mesaj yazın. Mesajı büyük ortak mesaj alanı ve diğer kullanıcılar cevap neredeyse hemen görülebilir. Kullanıcılar sohbet odalarına girin ve herhangi bir gönderme, gizlenmiş olarak bilinen bir uygulama olmadan mesaj okuyabilirsiniz.

Bir sohbet odasında gerçek zamanlı iletişim kurmak için ortak bir ilgi ile kullanıcı toplulukları için bir mekan sağlar Chat Sohbet Online gibi çevrimiçi bir hizmet, bir Web sitesine, bir Web sitesinin parçası, ya da bir parçasıdır. Forumlar ve tartışma grupları karşılaştırıldığında, kullanıcılar mesaj göndermek için izin verir ama interaktif mesajlaşma için kapasiteye sahip değildir. En sohbet odaları, kullanıcıların herhangi bir özel yazılım gerekmez; bu, böyle (IRC) Internet Relay Chat olarak kullanıcıların internetten indirmek için izin verir.

Sohbet odası mesajlar kendiliğinden ve anında görünür olduğu için, ya da kasıtlı olabilir veya olmayabilir istismarı, bir potansiyel var. Site sahipleri genellikle uygun sohbet odası davranışı için kullanıcılara rehberlik için, böyle bir odaya girdiğinizde kendini tanıtma, belirli bir kullanıcıya bir soru veya Yanıt yönlendirdiğiniz zaman açık verme ve yıkıcı kullanıcılar raporlama, örneğin, sık sorulan sorular (FAQ) listesi sonrası. Yıkıcı kullanıcıları sözle taciz diğer Sesli Chat, sürekli iletişim içinde aynı kelimeyi yazarak, kaydırma olarak bilinen (çok hoş karşılanmaz) bir uygulama tarafından devre dışı konuşma, ya da tekeline bile olabilir. Oda insan çaba veya ilgi hemen her yönü odaklanmak bulunabilir sohbet.İsimsiz yabancı ve filtresiz, bütünüyle bozmaz tartışmaların bu kadar büyük bir çevrimiçi topluluk varlığı nedeniyle, kullanarak sohbet odaları potansiyel risklerin farkında olmak ve nasıl bunları aşmak gerekir.

Sohbet odaları insanların bir araya ‘metin kullanarak konuşma’ ve İnternette sanal yerlerdir. Bazı erişimi ve tesis kullanımı belirli programlar, diğer web siteleri dahil edilmiştir, ve sosyal ağ sitesi de dahil olmak üzere sohbet , chat sitemize rahatlıkla ücretsiz bir şekilde bağlanabilirsiniz.